تلفن همراه روبات

 

موبایل روبات

 

اخیرا کمپانی ژاپنی شارپ یک گوشی عجیب با ظاهری کاملا متفاوت با آنچه تا کنون دیده ایم ، رونمایی کرده است .این گوشی که RoboHon نام دارد با ظاهری شبیه به روبات ساخته شده که علاوه بر کارهای معمولی یک تلفن هوشمند ، می تواند راه برود، بنشیند و حتی حرکاتی جالب را انجام دهد !

 

این گوشی‌هوشمند که 19.5 سانتی‌متر ارتفاع و 390 گرم وزن دارد، به یک صفحه‌نمایشی 2 اینچی در قسمت پشتی و یک دوربین داخلی به همراه یک پروژکتور در بخش جلویی و صورت مجهز شده و امکان تصویربرداری را برای کاربران فراهم کرده است.شارپ اذعان داشته که محصول جدید این شرکت به صورت کامل از شبکه‌های مخابراتی 3G و 4G/LTE پشتیبانی می‌کند و علاوه بر آن، می‌تواند برود، اطلاعات را به خاطر بسپارد، کاربران را از جدیدترین پیام‌های دریافتی مطلع کند و حتی بر روی تصاویر نیز کلیک کند.

 

selfie

 

این روبات به دستورهای دریافت شده مبنی بر برقراری تماس با افراد مختلف، گرفتن عکس، نمایش عکس از طریق پروژکتور و حتی نمایش حرکات موزون پاسخ می دهد.RoboHon می تواند راه برود، بنشیند و هر زمان که خبری جدید برایتان دارد دستش را بالا بیاورد. این وسیله تولیدی شارپ می تواند نقش ساعات زنگ دار شما را بر عهده برگیرد، برایتان یادداشت برداری کند و یا پیام های متنی تان را بخواند و تمام کارهایی که سیری قادر به انجامشان هست را با دقتی اندک کمتر به انجام برساند.

 

robohon

 

 

 

 

هنوز قیمت این محصول مشخص نشده اما شارپ اعلام کرده که نیمه‌ی اول سال 2016، می‌توانیم این گوشی‌هوشمند را در بازار مشاهده کنیم.

 

منبع:  Engadget