برخورد سگ واقعی با سگ ربات

سگ ساخته شده توسط بوستون داینامیک به نام Spot با الکس سگ واقعی پدر سیستم عامل اندروید یعنی اندی روبین ملاقات می‌کند.جالب است که الکس بعد از چند ثانیه تصور می‌کند این سگ رباتیک واقعی است. ربات Spot از مجموعه ربات‌هایی است که به سفارش ارتش امریکا برای استفاده در شرایط سخت ساخته‌ شده‌اند.

boston-dynamics-darpa-cheetah-concept

روبات اسپات در حقیقت یک ماشین به شکل ظاهری سگ است که توسط شرکت بوستون دینامیک (Boston Dynamics) ساخته شده است.

می توان اسپات را نسل جدید روباتی به نام بیگ داگ (Big Dog) دانست که توسط همین کمپانی طراحی شده است. با این حال اسپات نسبت به بیگ داگ  کوچک تر و چالاک تر است. این روبات 72 کیلوگرمی با حسگرهای متعددی که در داخل سر آن تعبیه شده است کار می کند. این حسگرها به منظور جهت یابی طراحی شده است و اسپات به واسطه آنها فعال می شود.

نکته جالب این است که کنترل این روبات به وسیله دسته بازی ساخته شده برای کنسول های بازی کامپیوتری انجام می شود. این دسته می بایست به لپ تاپ کنترل کننده اسپات وصل شده است و به کمک نرم افزار مخصوصی کنترل این روبات را برعهده بگیرد. شایان ذکر است که محدوده آنتن دهی این سیستم کنترلی نیز 487 متر است. روبات ها در میدان جنگ چیز جدیدی نیستند اما اسپات بهترین جایگزین برای روبات هایی است که در این زمینه ساخت شده اند.

Spot_ERIC KEENAN-DOD-970-80