نگاهی به صنعت روکش تایر(لاستیک) در کشور(1)

امروزه در جای جای کشور آشکارا شاهد تجمع تایر(لاستیک)های فرسوده‌ای هستیم که به نحوی از انحا به اشیایی بی مصرف و آلوده کننده‌ی محیط زیست تبدیل شده اند. بازیابی تایر(لاستیک)های مستعمل، علاوه بر تلاش در جهت جلوگیری از به هدر رفتن منابع قابل استفاده، می تواند در پیشگیری از آلودگی محیط زیست نیز مؤثر باشد. اگر درست بیندیشیم چندان منطقی به نظر نمی رسد که فقط ۱۵ تا ۱۸ درصد ارزش تایر(لاستیک) را مصرف کرده و مابقی را دور بریزیم. در صورتی که با بهره گیری از صنعت روکش تایر(لاستیک)، این باقیمانده هنوز به خوبی روز اول (و در بعضی موارد بهتر از روز اول) قابل استفاده خواهد بود.

با توجه به تکنولوژی جدید روکش تایر(لاستیک) در دنیا، در حال حاضر تایر(لاستیک)های روکش شده به قدری قابل اعتمادند که تقریبا کلیه‌ی شرکتهای هواپیمایی مسافری، خدماتی و نظامی از روکش استفاده می‌نمایند و با روشهای اخیر گاهی تا ده بار هم یک تایر(لاستیک) هواپیما روکش می شود.حتی می توان ادعا نمود که تایر(لاستیک) روکش شده مطمئن تر از تایر(لاستیک) نو می باشد. زیرا اولا بار وارده به لایه های تایر(لاستیک)، آنها را در حین حرکت همگون، هم‌تراز و مقاوم کرده است، ثانیا تایر(لاستیک)ی که فقط آج آن مصرف گردیده، یک تایر(لاستیک) امتحان شده و مورد تأیید می باشد و در صورتی که نقصی در ساخت آن وجود داشت قبل از این مرحله غیرقابل استفاده می شد.

مقایسه تایر نو و تایر روکش شده

از نقطه نظر مصرف نیز، تایر روکش شده تفاوتی با تایر نو نداشته و برای مصارف درون شهری و حتی وسایل نقلیه‌ی عمومی نظیر تاکسی، مینی بوس و اتوبوسهای شرکت واحد مناسب می باشد. فقط در رابطه با استفاده از این گونه تایرها توصیه میشود که حتی الامکان در محور جلو به کار گرفته نشده و از رانندگی با سرعت بیش از صد کیلومتر در ساعت با آنها، پرهیز شود. در واقع در سرعتهای پایین تر از صد کیلومتر در ساعت حتی در سفرهای برون شهری نیز به کار بردن تایرهای روکش شده خطری ندارد.

انواع روشهای روکش تایر(لاستیک)

تکنولوژی روکش که طی آن لایه ی مناسبی روی تایر(لاستیک)های فرسوده ایجاد می شود، با توجه به نوع دمای مورد استفاده در پخت می تواند به دو نوع گرم و سرد تقسیم بندی گردد. واحدهای تولید روکش گرم و سرد از یکدیگر مجزا بوده و در دو بخش جدا گانه در این صنعت اشتغال دارند.

روکش گرم: در این روش، آج تایر(لاستیک) به صورت خام روی آن چسبانده شده و در پرس مخصوص با دما و فشار بالا پخته می شود.

روکش سرد: در این شیوه، آج تایر(لاستیک) که قبلا پخته شده است روی منجید آماده شده، چسبانده می شود.

ویژگی روکش سرد نسبت به نوع گرم این است که پیشرفت این صنعت سرعت بیشتری داشته و همچنین نسبت به روکش گرم، سرمایه ی اولیه‌ی کمتری نیاز دارد و حتی می توان آن را در فضا و مکانی با حجم کوچک راه‌اندازی کرد.

سنگین تایر با ارائه طیف گسترده ای از تایرهای صنعتی و راهسازی و مزایایی همچون ارسال رایگان تا شهر دلخواه، امکان برگشت کالا تا یک هفته، تضمین بهترین قیمت،و ضمانت اصل بودن محصولات در جهت رفع نیاز معدن‌داران،کارخانه داران و پیمانکاران گرامی به لاستیک های مصرفی اقدام نموده است

با ما در ارتباط باشید

۰۷۱۳۸۳۸۴۴۴۴ شیراز

۰۲۱۳۳۵۴۱۶۰۸ تهران

هزینه ی عملیات روکش تایر(لاستیک)

روکش کردن یک تایر(لاستیک) مصرف شده بسیار کمتر از تولید یک تایر(لاستیک) نو هزینه دارد. چرا که در جریان روکش تایر(لاستیک) تقریبا ۵۰ درصد عملیات تولید تایر(لاستیک) انجام نگرفته و فقط آج ساخته شده روی منجید قرار میگیرد. از این جهت میزان سوخت و مواد اولیه ی مورد نیاز در یک واحد روکش تایر(لاستیک) به مراتب کمتر از سوخت و مواد اولیه‌ی مصرفی در یک واحد تولید تایر(لاستیک) نو می باشد.

به عنوان مثال، در حالی که برای ساخت یک تایر(لاستیک) باری نو به طور متوسط ۸۰ لیتر سوخت تصفیه شده لازم است، روکش کردن هر تایر(لاستیک) باری فقط به ۲۷ لیتر سوخت نیاز دارد. مواد اولیه ی مورد نیاز در صنعت روکش نیز تقریبا همان مواد مصرفی در صنعت تایر(لاستیک) بوده ولی از نظر حجم و مقدار، بسیار کمتراز تایر(لاستیک) نو است. ضمن این که بعضی از مواد اولیه‌ای که در ساخت تایر(لاستیک) مورد استفاده قرار می گیرند، در صنعت روکش مورد نیاز نمی باشند.

نگاهی به صنعت روکش تایر(لاستیک) در کشور(1)

وضعیت این صنعت در جهان

صنعت روکش تایر(لاستیک) در جهان بیش از ۸۷ سال سابقه دارد. امروزه این صنعت مورد توجه کشورهای پیشرفته ی دنیا نظیر امریکا، آلمان، ایتالیا، انگلستان، فرانسه، دانمارک، سوئد و … قرار داشته و از نقش و اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. به طوری که همگام با تغییرات و پیشرفتهایی در صنعت تایر(لاستیک) نو صنعت روکش تایر(لاستیک) نیز متحول گردیده و آمیزه ها، طرحهای آج و تکنیکهای روکش کردن، پیوسته در حال پیشرفت و بهبود هستند.

در آمریکا حدود ۱۴۰۰ کارخانه‌ی روکش سرد و گرم مشغول فعالیت بوده و تقریبا بیش از ۵۰ درصد تایر(لاستیک)های سنگین در امریکا پس از استفاده، روکش می گردند.

وضعیت این صنعت در ایران

پیشنهاد میکنیم مقاله وضعیت این صنعت در ایران را مطالعه نمایید.

سابقه ی صنعت روکش در ایران به حدود ۳۶ سال پیش باز میگردد. متأسفانه طی سالهای گذشته رشد قابل توجهی از نظر نوع تکنولوژی یا بهبود روشهای مورد استفاده در صنعت روکش دیده نشدهاست. این امر به دلایل زیر بوده است:

– قدیمی بودن تکنولوژی مورد استفاده و به دنبال آن عدم کیفیت مطلوب تایر(لاستیک)های روکش شده در حد استانداردهای بین المللی

– بی توجهی مردم به صنعت روکش و عدم آشنایی نسبت به اهمیت و مزایای تایر(لاستیک)های روکشی.

– گرانی قیمت تایر(لاستیک)های روکشی در مقایسه با تایر(لاستیک)های نو

– پایین بودن قدرت خرید در مصرف کنندگان که باعث استفاده‌ی بیش از حد از یک تایر(لاستیک) نو شده است

تمامی موارد فوق دست به دست یکدیگر داده و باعث شده اند که کارخانه های فعال فعلی بسیار پایین تر از ظرفیت اسمی تولید خود به فعالیت بپردازند. این در حالیست که طبق محاسبات انجام شده، روکش تایر(لاستیک) به رقمی معادل ۱۶ درصد تایر(لاستیک) نو ارز نیاز دارد. صرفه جویی ناشی از روکش تایر(لاستیک) می تواند اولین و مهمترین عامل پرداختن به توسعه ی این صنعت باشد.

براساس اعلام وزارت صنایع و معادن، در حال حاضر ۱۸ واحد روکش تایر(لاستیک) در سطح کشور وجود دارند. اگرچه ظرفیت تولید کارخانه های روکش تایر بستگی به میزان منجید دریافتی دارد، ولی به طور مشخص ظرفیتهایی به عنوان ظرفیت اسمی تولید برای این واحدها تعیین شده است. جدولهای (۱، ۲ و ۳) وضعیت کارخانه های روکش تایر(لاستیک) کشور را نشان می دهند.

ادامه در مقاله بعد…

کد خبر: ۱۰۰۲4

گردآورنده:  جواد امیری

منبع: خبرنامه صنعت لاستیک ( شماره 26)