استفاده گسترده از روبات پلیس K5 در شهر سیلیکون ولی

     

 

اگر شما هم عاشق شرکت‌هایی مانند فیسبوک و گوگل باشید می‌دانید که مقر بیشتر این شرکت‌های غول‌آسای دنیای تکنولوژی در شهر سیلیکون‌ولی ایالت کلیفرنیا است. نکته جالب درباره این شهر این است که به تازگی در آن روبات‌های پلیس شروع به کار کرده‌اند.

 

روبات پلیس K5

روبات پلیس K5

 

 

این روبات‌ها امکان تحلیل و مخابره اجسام و مکان‌های سه بعدی، توان تشخیص چهره افراد و ضبط و بررسی پلاک ماشین‌ها را دارند. هم چنین این روبات‌ها که کی۵ نام دارند قادر هستند مواد شیمیایی خطرناک را از روی بوی آنها تشخیص دهند.

 

نکته جذاب درباره این روبات‌ها هم این است که نیازی به هیچ کنترلی از راه دور ندارند و با برنامه قبلی کار می‌کنند، حتی این روبات‌ها به مرور زمان بیشتر یاد گرفته و تحلیل دقیق‌تری از محیط اطراف خود ارائه می‌دهند. شیوه مقابله این روبات‌ها با خطر یا جرم احتمالی هم این است که تمام اطلاعات را به صورت زنده به مقامات مربوط مخابره می‌کنند تا در صورت بروز هر مساله‌ای سریع وارد عمل شوند.


کی۵ که فعلا تنها در کلیفرنیا مشغول به کار است تلاش دارد به زودی در شهرها و کشورهای دیگر نیز شروع به فعالیت کند و هزینه به کار گرفتن وی ساعتی ۶.۲۵ دلار است که برابر با مبلغی کمتر از دستمزد یک کارگر ساده است.

 

 

روبات پلیس K5


مطالب مرتبط :

انقلاب در صنعت استفاده از روبات –  دقت روبات سورنا ۳ باورنکردنی است –  گوشی هوشمند روباتی شارپ

جوان ایرانی طراح سریع‌ترین ربات جهان –  بازوی مصنوعی با کنترل مغز –  روبات اطلس ۲۰۱۶ – روبات جدید گوگل

روبات جمع آوری زباله شرکت ولوو –  برخورد سگ واقعی با سگ ربات